czwartek, 14 czerwca 2012

Facebook i ich nowinki

Dziś Facebook zaprzeczył pogłoskom, pracuje nad budową swojego własnego telefonu.
W swoim wyjaśnieniu Facebook napomknął o innych projektach, m.in mocnym rozwijaniu swojej aplikacji na urzędzenia mobilne czy większego wsparcia dla HTML5 na samej witrynie serwisu.

Napewno informacja o wdrożeniach technologii html5 na samym serwisie np. rezygnacja z flashowego playera do odtwarzania filmów, ucieszy użytkowników urządzeń takich jak Ipad gdzie flash nie jest obsługiwany. Drugim elementem o którym wspomina facebook to rozszerzenie i praca nad nowym api Open graph co również jest bardzo ciekawą informacją szczególnie dla programistów.

Facebook zaznaczył że będzie dążył do jak największej standaryzacji swoich działań aby jak największe grono użytkowników mogło cieszyć się z nowych funkcjonalności. Strony internetowe kielce w takim razie czekamy teraz tylko jeszcze na zbanowanie przeglądarki IE :)

Programiści pracujący nad tymi rozwiązaniami to światowej klasy specjaliści, część z nich pracowała przy tworzeniu np. przeglądarki chrome czy dedykowanych aplikacji dla apple i iphona, więc możemy byc pewni że facebook jeszcze czymś ciekawym nas zaskoczy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz