niedziela, 1 lipca 2012

Facebookowy chat nie będzie już wspierał Internet Explorera 6

Jeśli nadal używasz przeglądarki Internet Explorer 6.0, Facebook ma nową motywację abyś ją porzucił: Czat Facebook.

Na swoim blogu, Facebook ogłosił, że jego funkcja czatu nie będzie już wspierać IE 6. Podobnie jak coraz więcej aplikacji internetowych, serwis społecznościowy nie będzie wspierał ponad 9 letniej przeglądarki i jej niezdolności do obsługi nowych funkcji.

Do 15 wrześnie obsługa IE6 w czacie facebookowym ma zostać usunięta, więc użytkownicy będą mieli kilka tygodni do oceny alternatyw innych przeglądarek lub spróbować przekonać szefa, by w końcu zrobić krok do IE 8-9 lub Google Chrome lub Firefox.

Z zawpowiedzi wynika że Facebook Chat otrzyma tą ważna akutualizacje w ciągu kilku tygodni.Wyłączenie wsparcia dla IE6 pewnie pociągnie za sobą implementacje nowych funkcjonalności html5, ale będziemy musieil jeszcze chwilę poczekać aby się o tym przekonać.

Facebook nie jest pierwszą firmą która rezygnuje i nie zamierza dalej wspierać przeglądarki Internet Explorer 6, Google również porzuciło wspieranie tej przeglądarki w swoich aplikacjach, stronach internetowych oraz na serwisie Youtube.W sierpniu 2009 roku ponad 72 firm dołączyłi do inicjatywny IE6 No More. Nawet Microsoft zaczął błagać użytkowników i firm do przejścia do przeglądarki bardziej nowoczesnej i na czasie czyli IE8.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz